Смањи
Аа
Повећај
Milan Macura
Милан Мацура

Milan Macura

v.d. pomoćnika ministarke

Diplomirao je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Bio je stipendista Vlade Republike Srbije i Grada Beograda za vreme osnovnih akademskih studija.

Upisao je 2016. godine master studije na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu na međunarodno-pravnom modul i 2017. godine odbranio master rad sa prosečnom ocenom 9.7 na temu „Pravna priroda Evropske Unije“.

Poseduje i drugi master Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu na pravno-istorijskom modul, koji je započeo 2017. a završio 2018. godine sa prosečnom ocenom 9.88, na kom je odbranio master rad na temu „Antički koreni javnog beležništva: uporedno-pravna analiza“.

Doktorske studije upisao je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu pravno-istorijskom modul oktobra 2018. godine.

Svoju naučno-istraživačku aktivnost iskazao u više stručnih i naučnih radova u časopisima i nastupima na simpozijumima i  konferencijama od međunarodnog i nacionalnog značaja.

Poseduje višegodišnje iskustvo i rezultate ostvarene u učešću i rukovođenju u različitim organima izvršne i zakonodavne vlasti u Republici Srbiji, kao i u organizacijama koje nije osnovane od strane Republike Srbije.

Tokom studija obavljao je funkciju predsednika Studentskog parlamenta Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu u periodu 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016 i 2016/2017 godine.

Potpredsednik The European Law Student Asosiation (ELSA) 2015/2016 i delegat Studentske Konferencije Univerziteta u Srbiji oktobar 2017. – oktobar 2019.

U periodu 2017/2018 obavljao funkciju predsednika Studentskog parlamenta Univerziteta u Beogradu, kao i člana saveta Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu 2015/2016 godine, i to van radnog vremena.

Od juna 2017. godine savetnik je u Kabinetu potpredsednice Vlade i ministarke građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture prof. dr Zorane Z. Mihajlović, a zatim od oktobra 2020. godine istu funkciju obavlja u ministarstvu rudarstva i energetike, i to po osnovu Ugovora o privremenim o povremenim poslovima, gde je sticao dodatno radno iskustvo.

Član nadzornog odbora Univerzitetskog sportskog saveza Beograda decembar 2016. godine i  predsednik Upravnog odbora sportskog udruženja Viktorija oktobar 2015. godine, van radnog vremena.

Nakon diplomiranja, u julu 2016. godine, svoje radno iskustvo na rukovodećem položaju stiče u „BELLAS CENTAR“ d.o.o. u Valjevu kao rukovodilac kadrovske, tehničke i administrativne službe.

U maju 2018. godine imenovan je za predsednika  Skupštine „Aerodromi Srbije” d.o.o.  do decembra 2020.godine.

Svoja znanja u oblasti saobraćajnog prava unapredio je kroz rad u „Ivanković transport“ d.o.o. u Lazarevcu-Beogradu, gde je kao rukovodilac tehničke službe bio od 21.12.2020. godine do 03.03.2021. godine.

Kao vršilac dužnosti pomoćnika ministarke u Sektoru za energetsku efikasnost i toplane, Ministarstva za rudarstvo, i energetiku, postavljen je od strane Vlade u martu 2021. godine, gde i dalje obavlja funkciju.

U aprilu 2021. godine, imenovan je za predsednika Skupštine Privrednog društva za transportne usluge, održavanje i opravku motornih vozila „Autotransport” d.o.o.  

Govori i piše na engleskom jezik, a služi se nemačkim.